Czemu warto wypożyczyć sprzęt?

Już do tej pory wiele osób powinno uznać wypożyczanie sprzętu za rozsądniejszy wybór niż kupno sprzętu nowego, który po kilkukrotnym użyciu będzie się kurzył w magazynie. Jeśli jednak ktoś ma jeszcze sprzeciwy, postaramy się przekonać. Przede wszystkim sprzęt elektroniczny, głównie komputerowy szybko się starzeje. Nie chodzi tu o takie zjawiska, jak żółknięcie klawiatury czy ścieranie się farby, a o starzenie technologiczne.

Komputer kupiony dziś, w miarę mocny i nowoczesny za kwotę około 3-4 tysięcy złotych, za rok nie będzie wart połowy tej kwoty, a jego wydajność w starciu z najnowszymi programami czy grami będzie ledwie zadowalająca. Podobnie sprawa się przedstawia w przypadku projektorów. Coraz większe rozdzielczości, jasność czy kontrasty w ciągle pojawiających się na rynku nowościach będzie spychały kupiony projektor na coraz to niższe półki. Nie twierdzimy, że w ogóle nie należy kupować nowego sprzętu, ale jeśli będzie on używany sporadycznie lub tylko raz, kupno drogiego sprzętu będzie najzwyczajniej marnowaniem pieniędzy.

Wypożyczając sprzęt komputerowy mamy gwarancję, że zawsze dostajemy w miarę nowoczesny, skonfigurowany i sprawny sprzęt. Ponadto w naszej firmie nie musi pracować wykwalifikowany informatyk do obsługi tych urządzeń, gdyż obsługę dostaniemy od firmy z której wypożyczamy urządzenia. Ponadto, jeśli już decydujemy się na kupno sprzętu nowego, można wcześniej wypożyczyć to samo urządzenie w celu sprawdzenia, czy wszystkie funkcje nam odpowiadają i czy czegoś nam nie brakuje. Jest to świetny pomysł, szczególnie przed kupnem drogiego komputera czy projektora za kilkanaście tysięcy złotych.